Wycieczka do Centrum Babylon w Liberec w Czechach

           7 listopada klasy: 5a i 7a udały się z samego rana do Centrum Babylon w Liberec w Czechach, niepowtarzalnego Centrum Rozrywki, położonego w miejscowości Liberec w Czechach Północnych. Łączna powierzchnia obiektu porównywalna jest do 6 boisk do piłki nożnej – aż 30 000 m2! Wszystko, co niezbędne dostępne jest pod jednym dachem – od tajemniczego świata podziemnych saun, przez edukacyjną formę spędzania wolnego czasu w IQparku aż po wodne atrakcje Aquaparku.Centrum Babylon to największy całoroczny wodny raj w Czechach Północnych, w skład którego wchodzą baseny i brodziki, zjeżdżalnie i rury dostarczające niezapomnianych wrażeń i podnoszące adrenalinę, tajemnicze, ukryte jaskinie, sauny i mnóstwo innych atrakcji wkomponowanych w przyjemną scenerię romantycznych, antycznych łaźni.
(szerokość: 531 / wysokość: 113)

IQpark w Centrum Babylon

           IQpark to pierwsze samodzielne Hands-on-science centrum w Czechach. Stanowi doskonałe miejsce do poznania tajemnic przyrody, praw fizyki, historii ludzkości i techniki. Jest rewelacyjnym miejscem do nauki poprzez przeprowadzanie licznych doświadczeń, zadania logiczne i zabawę - testy, zagadki, quizy, gry i puzzle. Na powierzchni ponad 1600 m2, zainstalowanych jest wiele trójwymiarowych interaktywnych eksponatów kuszących do zabawy i eksperymentowania z maksymalnym wykorzystaniem wszystkich zmysłów.
           Za pośrednictwem wrażeń i odczuć goście mimowolnie uświadamiają sobie istotę różnych procesów, przyswajają je sobie i zdają sobie sprawę z ich użyteczności i możliwości aplikacji w życiu codziennym. Interaktywność pracy z eksponatami pobudza zainteresowanie przede wszystkim dzieci i młodzieży poznawaniem siebie samego i kształcenia się, zwłaszcza w przyrodniczych kierunkach, w niewymuszonej i atrakcyjnej formie.

Źródło informacji: https://www.centrumbabylon.pl/atrakcje/iqpark-babylon
(szerokość: 480 / wysokość: 360)

(szerokość: 480 / wysokość: 360)

(szerokość: 480 / wysokość: 360)

(szerokość: 480 / wysokość: 360)O KONKURSACH PIONIER I OLIMPUS CZYTAJ W ZAKŁADCE "KONKURSY"


2018 - 100-LECIE  NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI


                                
serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie