PROJEKT EDUKACYJNY – "BEZPIECZNY INTERNET"

W KLASACH I-III

(szerokość: 375 / wysokość: 115)zdj. sieciaki.pl

BEZPIECZNY I NTERNET w ramach tego przedsięwzięcia klasa I c podjęła aktywność związaną z przypomnieniem zasad bezpiecznego korzystania z zasobów sieciowych. Przeprowadzone zostały zajęcia profilaktyczne na temat bezpiecznego korzystania z Internetu i cyberprzemocy. Zajęcia te pozwoliły uświadomić jakie zagrożenia czyhają na nich w „świecie internetowym" i jak zachować się w takich sytuacjach. Uczniowie poznali zasady, którymi należy się kierować podczas surfowania w Internecie oraz zasady kulturalnego zachowania się w sieci.

Na zajęciach komputerowych odbyły się pokazy multimedialne, animacje dla dzieci na w/w tematy, które potem zostały szczegółowo omówione. W trosce o bezpieczne korzystanie z Internetu zapoznano dzieci ze stroną internetową, na której można szukać pomocy, informacji w razie niebezpiecznych sytuacji, to uczniów zainspirowało do dalszej pracy ze stroną:    www.sieciaki.pl

Sieciaki.pl ma na celu przede wszystkim:

• edukację dzieci w zakresie bezpieczeństwa w Internecie,
  • promocję bezpiecznych zastosowań sieci,
  • promocję bezpiecznych stron i serwisów internetowych.

BEZPIECZNY INTERNET zajęcia te nauczyły dzieci jak zachowywać się w ryzykownych sytuacjach, zwiększyły świadomość uczniów na zagrożenia wynikające z niewłaściwego wykorzystania Internetu oraz nauczyły przeciwdziałania cyberprzemocy.

Na koniec dzieci podsumowały swoją zdobytą wiedzę wykonując pracę plastyczną pt. „Bezpieczny Internet". Wystawa prac znajduje się w holu naszej szkoły.

INTERNET odgrywa w życiu człowieka coraz większą rolę i staje się częściej niezbędnym narzędziem pracy, zabawy i nauki. Należy jednak pamiętać, że niesie ze sobą również wiele zagrożeń…

ZAPAMIĘTAJ!!!

(szerokość: 375 / wysokość: 167) zdj. sieciaki.pl

Zasady bezpiecznego korzystania z Internetu:

•Nigdy nie podawaj osobom z Internetu swoich haseł.

•Nigdy nie podawaj w Internecie swojego prawdziwego imienia i nazwiska.

•Nigdy nie wysyłaj nieznajomym swoich zdjęć.

•Nigdy nie umawiaj się na spotkanie z nieznajomą osobą.

•Używaj programów antywirusowych.

•Nie wierz we wszystkie informacje, które przeczytasz w Internecie.

•Jeśli zauważysz coś podejrzanego, od razu powiedz o tym rodzicom lub opiekunom.

•Jeśli coś lub ktoś w Internecie cię przestraszy, powiedz o tym rodzicom lub opiekunom.

Zachowajcie zasady bezpieczeństwa w Sieci,

a będzie to gwarancją dobrej zabawy… przez Was Dzieci!

Barbara Wiatrowicz

(szerokość: 375 / wysokość: 281) (szerokość: 375 / wysokość: 281)

(szerokość: 375 / wysokość: 500) (szerokość: 375 / wysokość: 500)

(szerokość: 375 / wysokość: 281) (szerokość: 375 / wysokość: 281)