Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z matematyki dla uczniów klas 7

Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z matematyki dla uczniów klas 7 odbywają się w ramach projektu: „Kompetencje kluczowe szansą sukcesu dla uczniów szkól podstawowych Gminy Miejskiej Chojnów". Ośmioro siódmoklasistów spotyka się na zajęciach w poniedziałki na ósmej godzinie lekcyjnej. Dzięki projektowi na naszych zajęciach możemy korzystać z tablicy interaktywnej i programów matematycznych „Didakta".

Celem zajęć jest uzupełnianie braków w wiadomościach matematycznych, przypomnienie, powtórzenie i uzupełnienie wiadomości z matematyki, zgodnie
z obowiązującym programem nauczania, a także kształtowanie pozytywnego nastawienia do podejmowania wysiłku intelektualnego. Szczególnie ważne jest doskonalenie sprawności rachunkowej uczniów, która jest niezbędna do wykorzystania jej w rozwiązywaniu zadań z treścią i pogłębianiu umiejętności matematycznych, oraz utrwalaniu nowego materiału omawianego na lekcjach matematyki.

Na zajęciach wykorzystywana jest indywidualizacja nauczania, każdy uczeń w swoim tempie pracuje na miarę swoich możliwości podczas pracy samodzielnej lub grupowej.  Uczeń rozwija swoje umiejętności poprzez aktywizujące metody nauczania, które należy praktycznie wykorzystać w nowej, realistycznej sytuacji. Uczeń zdobywa nowe doświadczenia i rozwija swoje umiejętności matematyczne również w oparciu o TIK.

Atrakcyjne dla ucznia metody i formy pracy zachęcają do zwiększonego wysiłku intelektualnego oraz dużego zaangażowania uczniów w przebieg zajęć. Na zajęciach wykorzystywane są karty pracy przygotowywane przez nauczyciela, prezentacje, gry logiczne, programy komputerowe, tablica interaktywna, strony internetowe.