Grupa rozwijająca uzdolnienia z geografii zakończyła I etap projektu "Kompetencje kluczowe szansą sukcesu dla uczniów szkół podstawowych Gminy Miejskiej Chojnów". Przez cały rok szkolny dziesiątka uczestników z zaangażowaniem realizowała zagadnienia z różnych zakresów geografii.  Uczniowie tworzyli plakaty reklamujące poszczególne regiony Polski doskonaląc korzystanie z różnych źródeł informacji geograficznej: map tematycznych, atlasów geograficznych, plansz edukacyjnych. Realizowali zagadnienia dotyczące klimatu oraz pogody. Poznawali różnorodność krajobrazów świata.  W trakcie zajęć wykorzystali rozmaite pomoce w postaci gier dydaktycznych typu „bingo" , „1 z 10" czy "domino". Korzystali także  z sieciowych programów edukacyjnych jak Kahoot. Doskonalili umiejętności korzystania z różnych źródeł informacji geograficznej jak stacje pogody, mapy ścienne, mapy tematyczne w atlasach, tabele czy diagramy. Uczestnicy ćwiczyli również korzystanie z nowopoznanych źródeł np. z klimatogramów. Samodzielnie tworzyli mapy pogodowe, na podstawie których ćwiczyli przepowiadanie pogody utrwalając tym samym składniki pogody i ich parametry. Poznając nowe miejsca, środowiska i kultury kształtowali postawę otwartości wobec świata oraz pogłębiali wiedzę i rozbudzali ciekawość poznawczą.

Cała dziesiątka zadeklarowała już gotowość na wrzesień

DO ZOBACZENIA