Grupa IX zakończyła już pierwszy etap tutoringu, a kolejny rozpocznie się już we wrześniu. Towarzyszyła im dobra zabawa i ciekawe zagadnienia. Rozmowy i zadania przeprowadzone podczas zajęć wspierały uczniów w ich rozwoju intelektualnym, społecznym i emocjonalnym. Uczniowie poruszali tematy związane z funkcjonowaniem w grupie rówieśniczej, pracując nad poprawą stosunków koleżeńskich. Zastanawiali się nad rolą przyjaźni w życiu człowieka oraz cechami, które charakteryzują dobrego przyjaciela. Wiedzą, co jest ważne w ich życiu i potrafią wyznaczać sobie właściwe cele do osiągnięcia, wzorując się na odpowiednich autorytetach. Uczniowie poznali też style uczenia oraz nauczyli się wykorzystywać je w praktyce. Wspólnie z tutorem próbowali poradzić sobie z trudnościami i zaległościami z poszczególnych przedmiotów, stosując odpowiednie techniki zapamiętywania i uczenia się. Podczas zajęć poruszane były również tematy tolerancji i akceptacji ludzi o różnych poglądach i odmiennym wyglądzie, ze szczególnym zwróceniem uwagi na osoby niepełnosprawne. Na koniec, poruszane były tematy odpowiedzialności za siebie i innych w domu, w szkole i na ulicy, w związku ze zbliżającym się wypoczynkiem letnim. W trakcie zajęć tutoringu uczniowie podejmują próby stworzenia przyjaznej atmosfery opartej na zaufaniu i szacunku.

E.R