Zajęcia z tutoringu odbywały się regularnie przez cały rok szkolny. Na zajęciach dbano o poczucie bezpieczeństwa oraz o tworzenie okoliczności sprzyjających budowaniu zaufania uczestników. Kontynuowano również pracę nad swobodną wypowiedzią wszystkich uczniów. Na każdych zajęciach brano pod uwagę indywidualne potrzeby grupy. Dzięki wielu ciekawym tematom zajęć oraz swobodnej dyskusji każdy członek grupy miał możliwość poznania siebie oraz swoich rówieśników. Na zajęciach poruszano tematy dotyczące marzeń i planów zawodowych uczniów. Uczniowie wspólnie wymieniali się wskazówkami dotyczącymi zwiększenia efektywności uczenia się, co pozwoliło im poznać nowe metody i techniki zdobywania dobrych ocen. Tematy związane z idolem oraz autorytetem, uświadomiły uczestnikom, kto jest dla nich ważny w życiu oraz czego możemy się uczyć od innych ludzi. Ponadto, uczestnicy podejmowali liczne dyskusje na temat prawdziwego szczęścia oraz hierarchii wartości w ich życiu. Niezwykle ważne i kontrowersyjne i tematy we współczesnym świecie to cyberprzemoc. Uczniowie III grupy tutoringu podjęli swobodną dyskusję na temat wad i zalet internetu. Członkowie grupy poprzez rozmowę i doświadczenia innych, uświadomili sobie realne zagrożenia płynące z mass mediów. Co więcej, kontynuowano tematy związane z emocjami i uczuciami, które pozwoliły im lepiej zrozumieć swoje zachowanie i nastawienie. W trakcie zajęć szczególną uwagę zwracano no wspieranie uczniów oraz motywowanie do ustalonych etapów w wielu aspektach ich życia. Wszyscy członkowie grupy wyrazili pozytywne nastawienie do prowadzonych zajęć.