W miesiącu październiku grupa projektowa z geografii pracowała nad zagadnieniami związanymi z Układem Słonecznym. Szukali, czytali, sprawdzali i co z tego wyszło?

Czy wiedzieliście, że Merkury nie ma atmosfery? Albo, że Wenus obraca się odwrotnie niż inne planety? A może, że Słońce waży 99.9% łącznej masy Układu Słonecznego? Jeżeli jeszcze o tym nie słyszeliście, zapraszamy na drugie piętro budynku laboratoryjnego pod salę 208. Te i inne ciekawostki znajdziecie w pracy prezentującej efekty naszych dociekań.

Ponadto przez kolejne dwa tygodnie możecie tu również podziwiać prace uczniów z klas VI przedstawiające przestrzenne modele Układu Słonecznego wykonane rozmaitymi metodami i technikami.

E.R