Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z matematyki
dla uczniów klas 8

To drugi rok, w którym odbywają się zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z matematyki dla uczniów klas 8 w ramach projektu: „Kompetencje kluczowe szansą sukcesu dla uczniów szkól podstawowych Gminy Miejskiej Chojnów".

Ten rok jest ważny dla uczniów, czeka ich egzamin ósmoklasisty. Dlatego przed nami nowe zadania. Nadal głównym celem zajęć jest uzupełnianie braków w wiadomościach matematycznych, przypomnienie, powtórzenie i uzupełnienie wiadomości z matematyki, doskonalenie sprawności rachunkowej uczniów oraz utrwalaniu nowego materiału omawianego na lekcjach matematyki.

Na zajęciach każdy uczeń pracuje w swoim tempie i na miarę swoich możliwości. Uczeń rozwija swoje umiejętności, utrwala poznany materiał, który może wykorzystać w codziennym życiu. Uczeń zdobywa nowe doświadczenia i rozwija swoje umiejętności matematyczne również w oparciu o TIK.

Atrakcyjne dla ucznia metody i formy pracy zachęcają do zwiększonego wysiłku intelektualnego oraz dużego zaangażowania uczniów w przebieg zajęć. Na zajęciach wykorzystywane są karty pracy przygotowywane przez nauczyciela, prezentacje, gry logiczne, programy komputerowe, tablica interaktywna, strony internetowe.