W drugim półroczu roku szkolnego 2019/20 uczniowie uczestniczący w zajęciach rozwijających uzdolnienia z geografii w ramach projektu "Kompetencje kluczowe..." realizowali zagadnienia związane z Europą. Poznawali funkcjonowanie procesów geologicznych, które ukształtowały nasz kontynent oraz odkrywali zróżnicowanie klimatyczne lądu i jego przyczyny. Zgłębiali tematykę poświęconą ludności europejskiej: odmienności religijnej, językowej czy narodowościowej.  Szczególnie dużo czasu poświęcili na poznanie atrakcyjności turystycznej poszczególnych części kontynentu. Pochylili się także nad problemami ekologii przygotowując ulotki dotyczące dbania o środowisko. Podczas zajęć uczniowie pracowali zarówno w grupach (jeszcze w szkole) oraz indywidualnie w swoich domach.  Doskonalili umiejętności wyszukiwania informacji z różnych źródeł oraz ich wykorzystania w codziennym życiu. Stworzyli piękną prezentację multimedialną na temat ciekawych atrakcji przyrodniczych i kulturowych w wybranych krajach Europy. Poprzez swoje działania rozbudzili ciekawość poznawczą, wykształcili postawę otwartości wobec świata oraz szacunku dla innych narodów i religii.