W piątek 24 kwietnia odbył się apel podsumowujący Szkolne Dni dla Zdrowia, które w tym roku połączone zostały z obchodami Dnia Ziemi.

Na apelu gościliśmy W.Aftinger i K. Łochowską z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Legnicy, B. Kułacz - przełożoną pielęgniarek w ZOZ, E.Rajczakowską - przewodniczącą Rady Rodziców, B.Jakubiaka - kierownika Przychodni Rejonowej w Chojnowie. W apelu uczestniczyła również dyrekcja naszej szkoły i pielęgniarka G. Mazur.

Przez cały rok szkolny realizowane są w naszej szkole różne programy prozdrowotne, dzięki którym uczniowie zdobywają wiedzę i umiejętności w zakresie dbania o swoje zdrowie. Wszyscy pracownicy szkoły angażują się w te działania. Mamy jednak wśród nas osobę wyjątkową, która jest zawsze motorem napędowym, mobilizuje i dodaje sił, kiedy ich nam zaczyna brakować, ma angielską cierpliwość, a przede wszystkim jest fachowcem w dziedzinie zdrowia. To pani pielęgniarka Grażyna Mazur. Dlatego pani dyrektor przyznała jej w imieniu całej społeczności szkolnej tytuł ANIOŁA ZDROWIA.

Szkolne Dni dla Zdrowia są okazją, aby w atrakcyjnych formach: poprzez konkursy, turnieje, projekty czy prezentacje wykazać się zdobytą przez uczniów i umiejętnościami, a także uzdolnieniami plastycznymi i sprawnością fizyczną.

Na apelu najlepsi zostali nagrodzeni. Otrzymali nagrody rzeczowe, dyplomy oraz zdrowe produkty w postaci jogurtów i soków - jak przystało na szkołę promującą zdrowie.

APEL ZDJĘCIA

KONKURS PLASTYCZNY "DBAM O SWOJE ZDROWIE I ŚRODOWISKO"

KONKURS O TYTUŁ EKO-ASA

TURNIEJ SPRAWNOŚCIOWY DLA KLAS I - III

TURNIEJ SPRAWNOŚCIOWY DLA KLAS V

KONKURS PLASTYCZNY "FORMY PRZESTRZENNE Z SUROWCÓW WTÓRNYCH"

KONKURS DLA KLAS SZÓSTYCH "PRYWATKA NASTOLATKA"

Obchodom Szkolnych Dni dla Zdrowia towarzyszyły wystawy pokonkursowe prac plastycznych, kramik ze zdrową żywnością oraz scenka edukacyjna na apelu przygotowana przez uczniów klas Ic i IIc.

Program Szkolnych Dni dla Zdrowia opracował oraz wszystkie konkursy, atrakcje i przyjemności zorganizował i przeprowadził Szkolny Zespół d/s Promocji Zdrowia w składzie: Grażyna Kośnik - koordynator, Alina Bijak, Alicja Gac, Grażyna Mazur, Andrzej Matuszewski, Sylwia Kułacz, Ryszard Kopacki, Tomasz Błaszczak przy współudziale nauczycielki plastyki Anny Grabek i rodziców uczniów.

Dziękujemy dyrekcji, wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły za współpracę oraz panom Bolesławowi Jakubiakowi i Edwardowi Kośnikowi za sponsorowanie nagród.

KRAMIK ZE ZDROWĄ ŻYWNOŚCIĄ

DZIEŃ MARCHEWKI

(szerokość: 600 / wysokość: 450)(szerokość: 600 / wysokość: 450)