Każda szkoła cieszy się z sukcesów jakie odnoszą jej uczniowie w różnych dyscyplinach. Rozwijanie zainteresowań, zdolności uczniów jest obowiązkiem każdego wychowawcy. Każdy nauczyciel cieszy się kiedy jego uczniowie zdobywają główne miejsca w olimpiadach, konkursach, ale najważniejsze jest to żeby każdy uczeń w swojej klasie, szkole czuł się bezpiecznie.

Dlatego Szkoła Podstawowa nr4 w Chojnowie wzięła udział w dolnośląskim konkursie "Szkoła Dbająca o Bezpieczeństwo". Jednym z wielu działań było ogłoszenie konkursu poetycko-literackiego pod hasłem "Bezpieczna szkoła". Głównym celem tego konkursu była profilaktyka zachowań agresywnych, zwiększenie kultury słowa, dbałość o kulturalne słownictwo, rola przyjaźni w życiu człowieka, uwrażliwienie dzieci na krzywdę koleżnki, kolegi.

Uczniowie pisali wierszyki, rymowanki, opowiadania o przyjaźni, wzajemnej pomocy.

W konkursie zostali wyróżnieni nastepujący uczniowie:

1. Igor Izbiński kl. IB

2. Grzegorz Bobik kl. IIIB