Praca na Szkolny Konkurs Poetycko-Literacki

W mojej szkole czuję się bezpiecznie

PRZYJACIEL

Do klasy Tomka przyszedł nowy chłopiec. Miał na imię Karol, okulary i aparat na zębach. Był bardzo cichy i nie bawił się z innymi dziećmi. P

Pewnego dnia Tomek zapytał Karola: - Dlaczego nie bawisz się z nami?

- Dlatego, że wszyscy się śmieją z moich okularów i aparatu - tłumaczył chłopiec.

- A dlaczego nie ćwiczysz na wuefie? - dopytywał się Tomek.

- Kiedyś miałem skomplikowane złamanie nogi i mama powiedziała, że woli nie ryzykować. A poza tym nie umiem biegać i grać w gry.

- Mogę cię nauczyć - zaproponował Tomek. I tak zaczęłą się bliższa znajomość obu chłopców. Tomkowi nie przeszkadząły okulary, ani aparat Karola. Karolowi było nawet ładnie w tych okularach. Chłopiec zaczął coraz częściej się uśmiechać i okazało się, że jest bardzo wesoły. Tak wyglądały początki przyjaźni obu chłopców. Teraz razem grają w piłkę i jeżdżą na rowerach. Tomek nie pozwala nikomu dokuczać i naśmiewać się z Karola. Zresztą, dzieci zrozumiały, że nie wygląd jest najważniejszy, tylko cechy charakteru. A te Karol ma wspaniałe.

Grzegorz Bobik kl. IIIb