W ramach współpracy szkoły z organizacjami pozarządowymi uczniowie klasy Ib  z wychowawczynią Grażyną Kośnik wybrali się 17 października na wspólną wycieczkę z członkami Grup Terapeutycznych, w trakcie której realizowany był program poznawania dziedzictwa kulturowego Dolnego Śląska.

Uczestnicy wycieczki zwiedzili bazylikę, Kalwarię i ruchomą szopkę w Wambierzycach, Palmiarnię w Wałbrzychu i Bazylikę Mniejszą w Strzegomiu.

O dziejach Dolnego Śląska i historii zwiedzanych obiektów opowiadała w ciekawy sposób pani Stanisława Repa.

Pogoda i humory dopisały. Pozostaną wspomnienia, zakupione pamiątki i zdjęcia robione przez panią Iwonę Parzonkę.