Od kilku lat w naszej szkole organizujemy Dzień Ziemi. W tym dniu dzieci przychodzą ubrane na zielono lub w strojach wykonanych z surowców wtórnych. Specjalnie na tę okazję uczniowie z kółka ekologicznego przygotowali audycję ekologiczną, celem której było budzenie wśród uczniów świadomości o stanie przyrody i szkodach, które powstały w wyniku działalności człowieka oraz ukazanie różnych sposobów dbania o środowisko.
            W czasie przerw dzieci częstowano marchewką, aby zachęcić je do spożywania warzyw i owoców.
            Na boisku szkolnym uczniowie klas I-III w korowodzie zaprezentowali stroje ekologiczne wykonane z odpadów oraz materiałów plastycznych. Stroje były wykonane z niezwykłą pomysłowością. Uczniowie, którzy przyszli w ciekawych strojach, zostali nagrodzeni. Oto oni: Artur Pachołek - Ia, Marceli Ekielski - Ib, Ewelina Głogocka - IIa, Pola Rokus - IIb, Michał Szumilas - IIc, Weronika Bielecka - IIa, Żaneta Sambor - IIIb.

Alicja Gac, Alina Bijak

więcej zdjęć w galerii