Zachęceni powodzeniem poprzednich festynów, w dniu 15 maja 2010 roku zorganizowaliśmy kolejną imprezę pod hasłem: „Popołudnie z Czwórką".

Głównym celem festynu była promocja naszej szkoły
w środowisku lokalnym, pokazanie dorobku szkoły (występy naszych uczniów) oraz zbiórka pieniędzy na cele szkoły.

Wychowawcy wraz ze swoimi uczniami i ich rodzicami przygotowali szereg atrakcji, by za symboliczną opłatą każdy
z uczestników imprezy mógł skorzystać z zasobów przygotowanych stoisk, a było, z czego wybierać: kawiarenka z domowymi wypiekami, desery, świeże soki owocowe i warzywne, frytki, grochówka, szkło artystyczne, książki, zabawy z „chustą klanzy", gry sportowe, „salon wizażystów" oraz loteria fantowa, w której każdy los wygrywał. Najmłodsi mogli skorzystać również z ogromnej zjeżdżalni i toru
z piłeczkami.

W czasie festynu zaprezentowały się wszystkie szkolne zespoły: formacje taneczne Reepley i Rytm, chór szkolny Allegro oraz zespół teatralny Czwórka. Na scenie odbył się przegląd pod hasłem:
„Mam Talent", podczas którego mogliśmy podziwiać recytację, śpiew i grę na instrumencie w wykonaniu naszych uzdolnionych uczniów.

Do zabawy czynnie włączyli się chojnowscy strażacy, którzy przeprowadzili zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej (ćwiczenia
z fantomem) oraz udostępnili do zwiedzania swoją „strażacką limuzynę". Zaprezentowali się również pracownicy Sanepidu, którzy zorganizowali turniej prozdrowotny.

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu pielęgniarki szkolnej,
pani Grażyny Mazur, udało się przeprowadzić akcję krwiodawstwa,
na której zebrano 14 litrów krwi dla noworodków. Krew oddało 36 osób. SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ! ! !

Dodatkową atrakcją były badania profilaktyczne, które odbywały się w gabinecie pielęgniarki szkolnej, prowadzone przez pracowników chojnowskiej przychodni: EKG, pomiar ciśnienia krwi, pomiar poziomu cukru we krwi, badanie wzroku, obliczenie IBM (wskaźnika masy ciała), nauka samobadania piersi dla kobiet.

Mimo pewnych obaw związanych z pogodą, „Popołudnie
z Czwórką"
udało się wspaniale, a dzięki zaangażowaniu sporej liczby osób zebraliśmy na cele szkolne prawie 5 000 zł.

Dziękujemy wszystkim przybyłym na nasz festyn !

Dziękujemy naszym uczniom, ich rodzicom, wszystkim pracownikom szkoły oraz sponsorom, za organizację tej wspaniałej imprezy, z której mogli skorzystać wszyscy mieszkańcy naszego miasta.

Dziękujemy i do zobaczenia za 2 lata !!!

V.Gachowska