W dniu 30 maja 2011r. rozstrzygnięty został Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Komiks Misia Haribo". Zadanie konkursowe polegało na przeczytaniu przez uczniów Bajki Misia Haribo, pt.: „Jak Miś uczył się wymawiać trudne wyrazy", stworzenie komiksu opartego na jej treści oraz zaproponowaniu do niego tytułu. Przedmiotem oceny była przesłana do organizatora praca konkursowa w postaci komiksu w formie rysunkowej. Ocenie jury podlegały: kreatywność i pomysłowość, zaangażowanie i walory estetyczne.

Uczestnikami konkursu w naszej szkole byli uczniowie klasy Ib: Mikołaj Bielecki, Katarzyna Grudzień, Emilia Małecka, Aleksandra Pellowska i Agnieszka Wawroniak. Uczniowie ci pod opieką pani Aliny Bijak z wykonaniem pracy poradzili sobie znakomicie i zajęli III miejsce w Polsce! Nagrody za udział w konkursie zostały rozdane w dniu 16 września 2011r.