23.11.2011

Patron szkoły Janusz Korczak z wizytą u dzieci w świetlicy

W tym dniu do dzieci ze świetlicy z klas pierwszych przybył w odwiedziny patron szkoły Janusz Korczak z pełnym workiem prezentów. W postać doktora wcieliła się wychowawczyni p. Dorota Chopkowicz. Opowiedział on historię swojego życia. Dzieci z dużym zaciekawieniem słuchały o zwyczajach panujących w Domu Sierot, który prowadził. Wspólnie postanowili niektóre z nich wprowadzić w życie świetlicy, m.in, dużury. Dodatkowym gościem była p. Elżbieta Rusiecka - bibliotekarka szkoły, która pokazała dzieciom książki napisane przez J. Korczaka. Dzieci wspólnie z Januszem Korczakiem zaprojektowały i wykonały gazetkę tematyczną pt. : "Kim jest patron naszej szkoły". Wykonały również prace plastyczne, a przede wszystkim poznały nowe, istotne dla tradycji pielęgnowanych w naszej szkole słowo "patron"

Więcej zdjęć w galerii