DUŃCZYCY W "CZWÓRCE"

W dniach 27-29 września naszą szkołę  odwiedzili   nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Nykobing w Danii.

Podczas zwiedzania szkoły goście mieli okazję przyjrzeć się różnym formom zajęć prowadzonych przez naszych nauczycieli. Po przywitaniu się z dyrekcją i przedstawicielami Samorządu Uczniowskiego zostali zaproszeni do świetlicy, gdzie dzieci z klas drugich z nauczycielką p.D Chopkowicz udali się w podróż z wizytą do Syrenki kopenhaskiej w ramach cyklu „Podróże edukacyjne po krajach Unii Europejskiej". Dużą radość gościom sprawił taniec wykonany przez dzieci z flagami Polski i Danii  w rytm muzyki z kultowego filmu „Gang Olsena".

Podczas lekcji teatralnej w klasie VI b prowadzonej przez p. B. Słotwińską zostały przedstawione przez uczniów różnorodne formy teatru: teatr cieni, lalek, przedmiotu, a także formy kabaretowej.

(szerokość: 190 / wysokość: 125)  (szerokość: 190 / wysokość: 125) (szerokość: 190 / wysokość: 125)  (szerokość: 190 / wysokość: 125)

Na lekcji przyrody w sali z tablicą interaktywną prowadzonej przez p. B. Mormul zaprezentowali doświadczenia, które miały na celu zbadanie pH roztworów. Przeprowadzono je różnymi metodami: tradycyjna – paskiem wskaźnikowym, Interfejs Cobra – z modułem pH.

(szerokość: 375 / wysokość: 248)  (szerokość: 375 / wysokość: 248)

Po krótkiej przerwie na kawę i ciasto goście obejrzeli salę do terapii i zajęć psychoedukacyjnych sfinansowanej przez EFS i wysłuchali krótkiej prelekcji pedagoga szkolnego i koordynatora projektu „Każdy na prawo do sukcesu" p. M. Purę.

Następnie byli uczestnikami zajęć z muzyki u p. Z. Chmielewskiego, podczas których przyglądali się nauce gry na flecie prostym. Uczniowie wykonali utwór „Kurki trzy" przy akompaniamencie akordeonu i metalofonu.

(szerokość: 375 / wysokość: 248)  (szerokość: 375 / wysokość: 248)

Zwiedzili szkołę w tym basen, pomieszczenie lekcyjne, bibliotekę i stołówkę.

(szerokość: 190 / wysokość: 125)          (szerokość: 190 / wysokość: 125)         (szerokość: 190 / wysokość: 125)

Na zakończenie wizyty w szkole zaprezentowały się zespoły artystyczne REEPLAY -  prowadzące: p. R. Rychlińska i p. B. Miler-Kornicka, RYTM -  prowadzące p. B Waganiak i p. B Wiatrowicz oraz chór szkolny „ALLEGRO" -  p. Zenon Chmielewski.

(szerokość: 190 / wysokość: 125) (szerokość: 190 / wysokość: 125) (szerokość: 190 / wysokość: 125) (szerokość: 190 / wysokość: 125)

Podczas pobytu w Chojnowie goście z Danii spotkali się z Burmistrzem p. J. Serkiesem w Urzędzie Miejskim, zwiedzili Bibliotekę Miejską, Muzeum Regionalne, kościół pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła.

Trzeba przyznać, że Duńczycy byli zachwyceni naszym miastem, szkołą oraz różnymi formami zajęć, w które bardzo chętnie się włączali.

Na pamiątkę spotkania ze społecznością uczniowską otrzymali drobne upominki przygotowane przez dzieci ze świetlicy z p. D. Chopkowicz oraz uczniów SU z p. A. Denisiak.

Efektem tej wizyty jest zaproszenie delegacji nauczycieli z naszej szkoły do Nykobing w  Danii.

Więcej zdjęć w galerii            E.R