"WYCHOWANIE PRZEZ CZYTANIE" - ŚWIETLICOWE SPOTKANIE

Z AKTORKĄ IWONĄ STANKIEWICZ

„Wychowanie przez czytanie", pod takim hasłem w świetlicy szkolnej SP4 w Chojnowie, w dniu 13 listopada 2012 r, odbyło się spotkanie z panią Iwoną Stankiewicz– aktorką wrocławskiego Teatru Muzycznego „Capitol", która na zaproszenie wychowawczyni p. Doroty Chopkowicz przyjechała, by poczytać dzieciom.

Jest to kolejne przedsięwzięcie, którego celem jest propagowanie czytania i kultury żywego słowa wśród uczniów.

Nasz gość oczarował dzieci opowiadaniami z  książki pt: Zamek czterech pór roku" – z cyklu Baśnie Mojej Mamy. I tak dzieci z klas drugich wysłuchały Bajkę o Człowieku Zwanym Konikiem Ram-Tam-Tam", z której dowiedziały się, że cała wartość i piękno człowieka jest w nim samym i jego sercu, a wszystkie jego życiowe doświadczenia prowadzą do tego właśnie odkrycia. Natomiast dzieci z klas pierwszych i trzecich miały okazję usłyszeć baśń  pt: „Zaręczyny w królestwie kwiatów", z której to same wysnuły wnioski, że zapatrzenie na własną urodę i powierzchowność, przesłania nam możliwość dostrzeżenia i zachwycenia się pięknem innych.

Obydwa spotkania zakończyły się pytaniami do pani Iwony dotyczącymi jej drogi zawodowej. Dzieci otrzymały odpowiedź na swoje pytania, a jego puentą było stwierdzenie pani Iwony, że aktorstwo, tak jak każda inna profesja rozpoczyna się od pasji czytania, dzięki której możemy realizować w życiu dorosłym swoje marzenia z dzieciństwa.

(szerokość: 375 / wysokość: 248)  (szerokość: 375 / wysokość: 248)

Więcej zdjęć w galerii                                 E.R