TYDZIEŃ PROJEKTÓW

(szerokość: 375 / wysokość: 280)27.09. uczniowie klasy VIII b przygotowali apel dla klas VII – VIII. Podczas apelu dowiedzieliśmy się, wielu interesujących rzeczy na temat języka angielskiego.

Angielski jest językiem ojczystym dla około 500 milionów ludzi. Około półtora miliarda ludzi opanowała bądź uczy się i używa tego języka jako języka obcego. Język angielski ma status języka oficjalnego w 56 krajach świata. Kilka ciekawostek na ten temat w swojej prezentacji przedstawił nam Szymon.

Podczas apelu mogliśmy zobaczyć prezentacje przygotowane przez uczniów. W ramach Tygodnia Projektu „Znam języki obce" klasy VII miały za zadanie przygotować projekty na temat Stanów Zjednoczonych. Klasa VII a przygotowała prezentację na temat znanych osob, klasa VII b przedstawiła nam amerykańskie święta i tradycje, klasa VII c najciekawsze miejsca i zabytki. Klasy VIII przygotowały prezentacje na temat Australii, klasa VIII a pokazała nam ciekawe miejsca i atrakcje turystyczne, VIII b pokazała jakie są popularne potrawy i zapoznała nas z australijską kuchnią, VIII c zapoznała nas z fauną i florą Australii, VIII d przybliżyła nam temat świąt i tradycji panujących w Australii.  Zasygnowaliśmy jakie tematy zostały poruszone w prezentacjach, zachęcamy do omówienia tych tematów podczas lekcji języka angielskiego.

Podczas apelu dowiedzieliśmy się czym może nas zachwycić Australia i Stany Zjednoczone. Natalia jako narrator przedstawiła nam ciekawostki na ten teamt, a Laura i Karolina zapoznały nas z interesującymi faktami na temat Stanów Zjednoczonych i Australii.     Marcin, Laura, Maciej i  Tymoteusz odgrywając zabawne scenki pokazali jak ważna jest nauka języka angielskiego. Była chwila uśmiechu, mogliśmy zobaczyć najbardziej zabawnego komika Wielkiej  Brytanii, pojawił się Rowan Atkinson jako Jaś Fasola. Zobaczyliśmy krótki film o legendarnej „Czwórce z Liverpoolu" i powitaliśmy słynną grupę The Beatles na scenie. O całą oprawę zadbały Maja i Jessica, pięknie dekorując aulę.

Dziękuję wszystkim uczniom za udział w apelu.

Opr. Iwona Nowicka

(szerokość: 750 / wysokość: 1000)    Więcej zdjęć w galerii           Wst. E.R