„Chcę, by zrozumiano, że żadna książka,

żaden lekarz nie zastąpią własnej czujnej myśli,

własnego uważnego spostrzegania”.

REGULAMIN KORCZKOWSKIEGO KONKURSU LITERACKIEGO

DLA KLAS VII - VIII

USTALENIA WSTĘPNE

1. Organizatorkami konkursu są nauczycielki języka polskiego oraz bibliotekarka Szkoły Podstawowej nr 4 im. Janusza Korczaka w Chojnowie.
  2. Celem konkursu jest wspieranie twórczości literackiej uczniów i rozwijanie ich kreatywności, a także uwrażliwienie na piękno i bogactwo języka ojczystego.

ZASADY KONKURSU

1. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas VII i VIII.
  2. Zadaniem uczestników konkursu jest napisanie wypowiedzi argumentacyjnej na podany temat:

Janusz Korczak powiedział: „Pozwól dziecku błądzić i radośnie dążyć do poprawy”. Napisz wypowiedź argumentacyjną, w której ustosunkujesz się do słów patrona naszej szkoły.

1. Gotowe prace w formie wydruku na kartce A4, podpisane imieniem, nazwiskiem oraz klasą, należy składać u nauczycielek polonistek lub w bibliotece szkolnej.
  2. Każdy uczeń może złożyć na konkurs tylko jedną pracę, prace muszą być dotąd nigdzie niepublikowane.
  3. Prace można składać w nieprzekraczalnym terminie 20.11 – 27.11.2023. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w ciągu tygodnia od zakończenia konkursu.
  4. Jury składające się z nauczycielek języka polskiego oraz wicedyrektor szkoły wyłoni 3 najlepsze prace, których otrzymają nagrody.
  5. Przy ocenie prac brana będzie zarówno treść, pomysłowość, jak również poprawność językowa, ortograficzna i interpunkcyjna.

POŁAMANIA PIÓRA!