„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat"

Janusz Korczak

W myśl maksymy patrona SP4 w Chojnowie, uczniowie, rodzice, nauczyciele, pracownicy szkoły, wykazali się ogromnym sercem i zadbali o uśmiech dzieci-pacjentów szpitala psychiatrycznego w Zaborze. Już trzeci raz z rzędu, dzięki serdeczności i ofiarności, naszej społeczności, w późnych godzinach wieczornych, 5 grudnia, nasz mikołajkowy transport dotarł na miejsce.

Akcja wspierająca pacjentów, największego w Polsce, szpitala psychiatrycznego dla dzieci i młodzieży w Zaborze, przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Jak poinformował opiekun-wychowawca, terapeuta pan Marcin Łokciewicz, nasze dary w ciągu kilku godzin trafiły w ręce potrzebujących, wywołując na ich twarzach, ogromne i szczere uśmiechy.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do powodzenia zbiórki. Szczególne podziękowania kierujemy do klasy 7b, która najbardziej wsparła akcję, Paniom: Alinie Kozubskiej i Aleksandrze Mazurkiewicz, za pomoc w zbiórce i fachowe przygotowanie darów do transportu oraz Panu Andrzejowi Traczowi, dzięki któremu dary dotarły na czas do potrzebujących.

Pracownicy i pacjenci Szpitala Psychiatrycznego w Zaborze, składają szczególne podziękowania Pani Dyrektor Beacie Miler-Kornickiej, za umożliwienie zbiórki i okazane wsparcie dla potrzebujących.

Miejscowość Zabor

Prezenty dla uczniów