Konkurs literacki pt. „ Najfajniejszy dzień na feriach”. – Konkurs dla klas VII-VIII

1. Cele Konkursu:
- rozwijanie wrażliwości i wyobraźni młodych twórców,
- kształtowanie umiejętności dostrzegania i doceniania w życiu codziennym pozytywnych emocji,
- zachęcanie dzieci i młodzieży do tworzenia i prezentowania własnej twórczości.

2. Treść zadania:

Zadaniem uczestników konkursu jest napisanie krótkiego opowiadania o najlepszym dniu/ zdarzeniu na feriach.

- Pracę pisemną należy przygotować w formie opowiadania zapisanego komputerowo.

- Fabuła opowiadania powinna mówić o osobistych przeżyciach lub przedstawiać przeżycia wyobrażone. Opowiadanie musi zawierać co najmniej 180 słów.

3. Zasady uczestnictwa w Konkursie:
- konkurs adresowany jest do uczniów klas 7 – 8,
- prace konkursowe muszą być pracami własnymi i samodzielnymi,
- praca pisemna powinna mieć objętość min. 180 słów,
- praca może zawierać rysunki,
- prace należy podpisać imieniem i nazwiskiem autora oraz podać klasę,
- jeden autor może złożyć tylko jedną pracę konkursową,

4. Termin i miejsce składania prac:
Pracę należy złożyć w bibliotece szkolnej do 01.02.2024r.

5. Kryteria oceniania:
- zgodność z tematem i podaną formą
- twórczy charakter utworu
- samodzielność i oryginalność
- poprawność stylistyczna, językowa, ortograficzna, interpunkcyjna
- ogólna estetyka

6. Nagrody:
Uczestnicy konkursu otrzymają punkty dodatnie wg obowiązującego w szkole punktowego systemu oceniania zachowania, a dla wyróżnionych przewidziano nagrody rzeczowe.

7. Ogłoszenie wyników:
Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród; 05.02.2024r.