29.X.2010

PIERWSZA WIZYTA PIERWSZAKÓW W BIBLIOTECE

Głośne czytanie

"URODZINY KUBUSIA PUCHATKA"

Uczniowie klasy I b i I c i Ia uczestniczyli w pierwszych zajęciach w bibliotece szkolnej. Dzieci miały zajęcia z edukacji czytelniczo -medialnej z bibliotekarką p. E. Rusiecką. Zapoznały się z pomieszczeniami biblioteki, poznały regulamin wypożyczalni i czytelni oraz z zasadami wypożyczania i oddawania książek do biblioteki, poznały również prośby książki, następnie odbyło się głośne czytanie fragmentu książki pt. "Kubuś Puchatek". Uczniowie pięknie odpowiadali na pytania dotyczące czytanego fragmentu książki. Poniżej zdjęcia z lekcji i głośnego czytania

(szerokość: 648 / wysokość: 486)   (szerokość: 648 / wysokość: 486)

Pierwszaki w bibliotece

(szerokość: 648 / wysokość: 486)   (szerokość: 648 / wysokość: 486)

I c uważnie słucha czytanego tekstu i wzorowo odpowiada

I b podczas głośnego czytania

26.XI.2010

"Stary, zielony miś"

W ramach głośnego czytania uczniowie słuchali czytanego przez bibliotekarkę tekstu Marii Kownackiej pt. Stary, zielony miś" Marii Kownackiej. Dzieci po wysłuchaniu tekstu pięknie odpowiadały na zadawane pytania związane z treścią opowiadania.

11.01.2010

"O dwunastu miesiącach"

Jak co roku w bibliotece realizowany jest program „Cała Szkoła Czyta Dzieciom".

W dniach 11 i 13 stycznia uczniom klas trzecich czytały baśń „O dwunastu miesiącach"

panie: Beata Miler-Kornicka, Elżbieta Rusiecka i Bożena Szarek. Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali pięknej wielkopolskiej baśni. Wzorowo odpowiadali na pytania związane z jej treścią.

11 styczeń

Pani Beata Miler-Kornicka czyta Klasie III a

Klasa III a

Pani Elżbieta Rusiecka czyta klasie III b

13 styczeń

Pani Bożena Szarek czyta dzieciom

klasa III c

GŁOŚNE CZYTANIE

W KLASIE IV C

9 marzec

W ramach głośnego czytania 9 marca uczniowie klasy IV c  słuchali tekstów Grzegorza Kasdepke pt. „KACPERIADA" z audiobooku – książka mówiona. Dzieci odpowiadały na pytania zadawane przez prowadzącą zajęcia p. E. Rusiecką.

Takie nowości jak audiobooki znajdują się już w naszej bibliotece. Można posłuchać znanych lektur: Anaruk, chłopiec z Grenlandii, Tomek w Krainie Kangurów, Kubuś Puchatek, Tajemniczy ogród, Przygody Tomka Sawyera, Mała Księżniczka, pięknych baśni H.Ch. Andersena i nie tylko.

(szerokość: 564 / wysokość: 423)         (szerokość: 564 / wysokość: 423)

18.05.2011

GŁOŚNE CZYTANIE POWIEDZONEK

Z KSIĄŻKI  G. KASDEPKE

I POSZUKIWANIE W SŁOWNIKU FRAZEOLOGICZNYM

W ramach głośnego czytania 18 maja klasa IV b wysłuchała wybranych opowiadań G. Kasdepke z książki „Co to znaczy…czyli 101 zabawnych historyjek, które pozwolą zrozumieć znaczenie niektórych powiedzeń. Uczniowie wyszukiwali i  odczytywali ze słowników frazeologicznych wybranych powiedzonek np. co to znaczy: ciepłe kluchy, czuć miętę do kogoś, mieć mleko pod nosem, wpuścić kogoś w maliny.

(szerokość: 564 / wysokość: 423)                        (szerokość: 375 / wysokość: 281)