Projekt "Klimatyczna klasa" polega na stworzeniu i realizacji kampanii społecznej wraz z uczniami. Kampania ma dotyczyć wybranego zagadnienia związanego z ekologią. U nas został wybrany temat: energia.(szerokość: 750 / wysokość: 500) Realizacja programu przewidziana jest w roku szkolnym 2018/2019 i będą się nią zajmować klasy 7c i 7d wraz z wychowawcami - panią Anetą Czapską i panią Marzeną Rudzką-Kupczyńską.
Przebieg:
1. Do 15 listopada - realizacja 5-6 lekcji wychowawczych z wykorzystaniem przesłanych materiałów; stworzenie pomysłu kampanii społecznej dotyczącej wybranego zagadnienia.
2. Od 15 grudnia do 15 kwietnia - realizacja kampanii.

Projekt ma dwa etapy:

Etap I - stworzenie pomysłu kampanii społecznej -  krótki opis przebiegu kampanii oraz projekt ulotki informującej o akcji.

Etap II - realizacja kampanii społecznej.

Opis kampanii i jej realizacji można wysłać na konkurs. Trzy najlepiej ocenione relacje i najbardziej zaangażowane klasy oraz ich wychowawcy zostaną zaproszeni na kongres podsumowujący projekt. Uczniowie wezmą udział w dyskusji oraz warsztatach naukowych z zakresu zmian klimatycznych

Na czym polega udział w projekcie "Klimatyczna klasa" dla klas 4-8?