Projekt „Lekcje z emocjami. Jak dbać o dobry nastrój?"

W tym roku szkolnym klasy V a, V b i V d wraz wychowawczyniami p. Violettą Gachowską, p. Marzeną Rudzką – Kupczyńską oraz p. Anetą Czapską ponownie postanowiły wziąć udział w projekcie fundacji „Uniwersytet Dzieci". Tytuł wybranego projektu jest bardzo aktualny i przydatny, a brzmi on „Lekcje z emocjami. Jak dbać o dobry nastrój?". Projekt realizowany jest podczas zajęć z wychowawcą, uczniowie dzięki niemu mają okazję nauczyć się rozpoznawać, oswajać i wyrażać własne emocje. Poznają także strategie radzenia sobie z nimi.

W I półroczu poruszone zostały tematy dotyczące budowania dobrego zespołu, radzenia sobie ze złością oraz empatii. Uczniowie podczas lekcji oglądali filmy z miniwykładami, mogli więc przyjrzeć się swoim emocjom od strony naukowej. Wykonywali też różnorodne zadania, wymagające współpracy w grupach, dzięki czemu rozwijali tę niezwykle ważną i potrzebną umiejętność.

Projekt będzie kontynuowany w II półroczu, a przed nami jeszcze lekcje związane między innymi z rywalizacją, dbaniem o równowagę emocjonalną oraz radzeniem sobie ze stresem i niepowodzeniem.

A.Cz.