„Kompetencje kluczowe szansą sukcesu dla uczniów szkół podstawowych Gminy Miejskiej Chojnów"

Rodzaj zajęć: Zajęcia rozwijające uzdolnienia z biologii

ZAJĘCIA ROZWIJAJĄCE UZDOLNIENIA BIOLOGICZNE – MAJ I CZERWIEC

W czasie majowych i czerwcowych zajęć online kontynuowaliśmy tematykę  ochrony przyrody. W maju grupa była zaangażowana w tematykę ochrony gadów w Polsce. Uczniowie dowiedzieli się o zagrożonych gatunkach gadów występujących na obszarze naszego kraju. Dzielili się informacjami, szukali ciekawostek i danych związanych gatunkami zagrożonymi. Wykonali super ulotki, o tym jak należy chronić polskie gady na szlakach turystycznych, w pobliży dróg i skupisk ludzkich.

Czerwiec to aktywna praca nad poszerzeniem swoich wiadomości ekologicznych. Grupa, w przesłanej na pocztę w mini prezentacji, poznała podstawowe terminy ekologiczne. Wymieniali się własnymi spostrzeżeniami i wiadomości dotyczącymi zjawisk niosących zagrożenia ekologiczne we współczesnym świecie. Powstały plakaty i ulotki o ochronie wód, smogu i kwaśnych deszczach.

JAK CHRONIĆ ZASOBY ZIEMI

GADY OCHRONA GATUNKOWA